Przed wizytą

Na wizytę należy zabrać całą dokumentację lekarską oraz listę zażywanych leków.

  1. Przed wizytą proszę zaprowadzić dzienniczek żywieniowy (plik do pobrania na końcu strony). Należy prowadzić go około 3 dni (dobrze jak obejmuje 2 dni powszednie oraz weekend). Posłuży on do ocenienia dotychczasowego stylu życia, godzin spożywania posiłków, składu i jakości spożywanej żywności. W tym czasie należy odżywiać się tak jak zawsze i nie należy niczego zmieniać. Jak należy prowadzić dzienniczek, co wpisywać? — plik do pobrania na końcu strony.
  2. Jeśli jesteś na diecie, zabierz ze sobą obecny plan dietetyczny.
  3. Przed wizytą należy również wypełnić ankietę (plik do pobrania na końcu strony). Bada ona nawyki i zwyczaje żywieniowe oraz problemy zdrowotne. Jest niezbędna do ułożenia diety.

 

Badania

Przed wizytą warto wykonać badania krwi: morfologia, glukoza, cholesterol LDL, HDL, trójglicerydy, TSH, kreatynina, CRP, podstawowe badanie moczu. Są to badania, na które lekarz może wypisać skierowanie (choć nie zawsze chce).

Polecam też wykonać badanie poziomu witaminy D3 (25(OH)D), która jest kluczową witaminą dla organizmu (obowiązkowe badanie u osób ze skłonnością do chorób auto-immunologicznych). Badanie kosztuje średnio 60 zł.

Ewentualne, dodatkowe badania zlecę na pierwszej wizycie.